Powered by Smartsupp

VÝBER MATERIÁLU

(Možnosti)

01.

Mramor

Mramor je obľúbeným fanúšikom pre domácu architektúru, pretože je to všestranný kameň. Existuje veľa spôsobov, ako používať mramor v domácom dizajne. Mramor je krásny, multifunkčný kameň, vďaka ktorému môže byť váš domov alebo kancelária lepším miestom.

Všetky druhy

02.

Onyx

Onyx je krásny a vzácny kameň. Používa sa po stáročia v šperkoch a architektonických akcentoch. Onyx je tvorený z kalcitu, ktorý sa nachádza v jaskyniach, to znamená, že keď voda kvapká zo stalaktitov a stalagmitov, zanecháva za sebou uhličitan vápenatý, čo môže spôsobiť farebné pásy a víry v tomto kameni.

Všetky druhy

03.

Pieskovec

Pieskovec je trvanlivý kameň s jedinečnými vzormi, vytvorený z usadenín piesku a minerálov. Jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom ho robí ideálnym pre vonkajšie aj vnútorné aplikácie, ako sú podlahy, steny a terasy. Je populárny pre svoj štýlový vzhľad a praktické vlastnosti.

04.

Quartzforms

Tvrdený kameň quartzforms je vyrobený z ušľachtilých kremičitých pieskov zmiešaných s polyesterovou živicou, zafarbený pigmentmi, potom veľkým tlakom zlisovaný a vysokou teplotou spekaný. Tvrdosťou a nasiakavosťou je porovnateľný s najlepšími žulami, v pevnosti ich dokonca ďaleko prevyšuje. Jeho nevýhodou je citlivosť povrchu na vysoké teploty a nemožnosť použitia vo vonkajšom prostredí.

Všetky druhy

05.

Quartzit

Quartzit je trvanlivý kameň vznikajúci z pieskovca, s vysokou odolnosťou voči poškriabaniu a teplu. Jeho rôznorodé farebné odtiene a textúry ho robia ideálnym pre kuchynské dosky, obklady a dlažby. Je populárny pre svoj elegantný vzhľad a praktické vlastnosti.

Všetky druhy

06.

Travertín

Travertín je prírodný kameň s unikátnou textúrou, vytvorený sedimentáciou vápenca pri termálnych prameňoch. Jeho rustikálny vzhľad a odolnosť voči poveternostným vplyvom ho robia ideálnym pre terasy, chodníky a obklady.

Všetky druhy

07.

Žula

Žula je tvrdý prírodný kameň z vulkanickej činnosti, trvanlivý a odolný. Ideálny pre podlahy, obklady a pracovné dosky. S rôznymi farbami prispieva k štýlovému dizajnu interiéru aj exteriéru.

Všetky druhy