Onyx vo vašej domácnosti

Onyx je krásny a vzácny kameň. Používa sa po stáročia v šperkoch a architektonických akcentoch. Onyx je tvorený z kalcitu, ktorý sa nachádza v jaskyniach, to znamená, že keď voda kvapká zo stalaktitov a stalagmitov, zanecháva za sebou uhličitan vápenatý, čo môže spôsobiť farebné pásy a víry v tomto kameni. Tento kameň môže mať rôzne farby a vzory, a to dokonca má akýsi transparentný vzhľad, ktorý prirodzene žiari. Onyx je jedným z najviac krehkých prírodných kameňov. Našťastie existujú spôsoby, ako túto krehkosť zmierniť. Onyxové dosky sú podlepované sieťkou alebo sklolaminátom, vďaka čomu sa celá doska spevní.

Vzhľad, tvrdosť a trvanlivosť

Ako vyzerá onyx?  Onyx je krásny a exotický kameň. Mnohí ľudia si myslia, že onyx je len čierny, ale môže sa vyskytnúť v širokej škále farieb, vzorov a textúr. Napríklad onyx sa často vyskytuje v žltooranžových odtieňoch kvôli usadzovaniu železa, ale môže sa vyskytovať aj vo farbách ako biela, hnedá, zelená a fialová. Ďalším faktorom, ktorý robí onyx jedinečným je skutočnosť, že je presvietiteľný. To znamená, že ak máte svetlo za alebo pod onyxom, bude sa ukazovať mäkká žiara cez kameň. To môže byť jedinečná dekoratívna možnosť vo vašej domácnosti.Onyx je krásny a jedinečný, je však tiež dosť mäkký na kameň. Onyx je náchylný k poškrabaniu a odštiepeniu, takže nie je tak trvanlivý ako povrch žuly. To znamená, že ho nemusíte nutne používať v oblasti s vysokou návštevnosťou. Lepšie využitie onyxu by bolo na stolíku, konferenčnom stolíku, dekoratívnej polici alebo dokonca v kúpeľni. Tieto oblasti by mali mať nižšiu prevádzku, takže tam bude menej opotrebovania na onyxe. Ďalším dôvodom, prečo je onyx vhodný v týchto oblastiach je, že je to krásny kameň. Onyx má krásne, jedinečné vzory a prichádza v rôznych farbách. Onyx môže byť dokonca podsvietený, aby sa zvýšila jeho vzácna krása. Onyx je skvelý kameň na použitie vo vašej domácnosti na pridanie vzácnej krásy a štýlového dotyku.

Ako využiť onyx vo vašich domoch

Onyx je k dispozícii v rôznych farebných a odtieňoch od bielej, žltej, zelenej červenej, fialovej, hnedej, béžovej,... Použitie onyxu vo vašich domovoch je dosť rozsiahle.Tento kameň môže byť použitý na steny, dosky, podlahy, svietidlá, vodné prvky a taktiež na sochy. Montáž sa robí s podsvietením ako aj bez podsvietenia. Onyx bol extrémne účinný pri zvýrazňovaní lobistov, barových priestorov a kúpeľní a zázrakov ako umývadlá a stoly.Vzhľad, ktorý môžete dosiahnuť pomocou onyxu, je pre váš domov skutočne svojho druhu. Tento materiál prepúšťa svetlo, preto sa uistite, že viete, kde ho využijete, aby ste z neho získali to najlepšie. Pridaním tohto materiálu môžete urobiť monochromatickú schému oveľa zaujímavejšou.Onyx je niečo, čo sa nikdy nemôže vymaniť z trendu. Hovorí sa, že onyx zhromažďuje pozitívnu energiu a tým chráni vaš domov a ľudí. Nie sú to len zdroje pozitívnej energie, sú tiež veľmi štýlové a jedinečné. Tak vezmite si Onyx a cítite sa dobre.