Kuchynské pracovné dosky a zásteny

Nákup najlepšej kuchynskej pracovnej dosky pre váš domov môže byť skľučujúca úloha. S toľkými možnosťami výberu je ľahké sa uspokojiť s niečím, čo sa ukáže ako vhodné pre vašu kuchyňu alebo životný štýl. Prečo teda kuchynská linka z prírodného kameňa? hlavne preto, že ide o prírodný materiál s vysokou odolnosťou a kvalitou, ktorá dodá vašej kuchyni praktický a luxusný nádych.Najčastejšie materiály, ktoré sa využívajú na pracovné dosky a zásteny sú mramor, onyx a žula.

Mramor...

Mramorové dosky sú obľúbenou voľbou pre kuchyne a kúpeľne. Mramor  do vášho priestoru prináša jasnú eleganciu.

Onyx...

je k dispozícii v rôznych farebných a odtieňoch od bielej, žltej, zelenej červenej, fialovej, hnedej, béžovej,... Použitie onyxu vo vašich domovoch je dosť rozsiahle.

Žula...

Žulové dosky sú populárne z mnohých dôvodov. Žula je veľmi trvanlivá, silná a atraktívna, čo z nej robí priaznivú voľbu, pokiaľ ide o použitie v domácnosti. Nezáleží na tom, ako používate žulu; určite to bude pôsobivé v akejkoľvek kapacite. Žulové ostrovčeky a pracovné kuchynské dosky sú v takmer každej kuchyni, aj tých, ktoré sú extra veľké alebo extra malé. Žulu tiež môžete dať do moderných a aj tradičných kuchýň a pretože je k dispozícii toľko farieb, bude zodpovedať takmer všetkým dekorom. Žulové dosky a pracovné dosky ostrovčekov tiež zlepšia vzhľad vášho domova.Ďalším spôsobom, ako sa používa žula vo vašom dome je použiť žulu ako kuchynskú zástenu. Žula je rovnako funkčná ako zástena, ako je pult. Vytvára vynikajúcu bariéru medzi stenou a vodou. Použitie žuly pre pult a aj zástenu zlepšuje vizuálnu kontinuitu, je to veľmi pútavé a jedinečné a šetrí to váš čas a peniaze.

Kamenná kuchynská doska je praktické a elegantné riešenie. Na kuchynskú dosku kameň vyberajte podľa toho, ako ju budete využívať. Napríklad žulové pracovne dosky sú odolnejšie, preto sa cena mramorových dosiek do kuchyne, ktoré sú náchylnejšie na poškriabanie, môže v porovnaní zdať vysoká. Mramorová kuchynská doska – cena závisí taktiež od druhu a hrúbky kameňa. Cena mramorovej dosky sa odvíja samozrejme aj od jej rozmerov. Zároveň je však veľmi ťažké povedať, či bude cena žulových dosiek jednoznačne nižšia, a to aj napriek tomu, že tento typ kameňa patrí všeobecne k lacnejším.Cena kamennej pracovnej dosky závisí tiež od spôsobu spracovania. Na všetkých druhoch kameňa, ktoré sú leštené, sa napríklad nezachytáva špina ani mastnota. Cenu kamenných dosiek do kuchyne ovplyvňuje však aj to, či potrebujete klasické tvary dosák alebo špecifické a netradičné.