Kamenné Krby

Kamenné krby pôsobia honosne v každom jednom interiéry. Obklady krbov z kameňa okrem toho, že pôsobia v miestnosti ako dominanta, svojimi povahovými vlastnosťami je ich údržba úplne jednoduchá

Mramor Krb

Váš krb je už ústredným bodom vašej izby, tak prečo neurobiť vizuálne kochanie pomocou mramorovej dlažby? Prispôsobte si farbu svojho mramoru tak, aby doplnil vašu izbu a dodal mu teplo, ktoré si krb zaslúži.

Onyx Krb

Onyx je k dispozícii v rôznych farebných a odtieňoch od bielej, žltej, zelenej červenej, fialovej, hnedej, béžovej,... Použitie onyxu vo vašich domovoch je dosť rozsiahle.

Žula krb...

Tento kameň je v obývacej izbe alebo štúdiu rovnako atraktívny ako v kuchyni alebo kúpeľni. Dobre spracovaný plášť zo žuly je dokonalým vrcholom v týchto izbách a dokáže premeniť aj tie nudné ohniská na majestátne ohnisko, ktoré je ideálne pre zhromažďovanie rodiny a priateľov.

Obklad krbu kameňom má niekoľko výhod. Prvou je estetická stránka. Kameň však spĺňa aj bezpečnostnú funkciu, a to tú, že chráni steny pre predhrievaním. V tomto smere je nápomocný aj obklad okolo krbu.Cena obkladu na krb sa líši podľa toho, či siahnete po lacnejšom kameni alebo svoj príbytok ozvláštnite netradičnými a zároveň drahšími materiálmi, ako je napríklad polodrahokam ónyx alebo mramor. Cenu stavby krbu ovplyvňuje aj to, či si zakúpite hotový výrobok alebo si ho necháte vyrobiť na mieru. Cena stavby krbu na kľuč je vždy o čosi vyššia, no ak chcete mať svoj domov zariadený tip -top, táto investícia sa oplatí.Kamenný obklad krbu môže byť vyrobený z rôznych druhov kameňa. Mramor na krb sa javí ako jedna z vhodnejších možností, a to hlavne preto, že má omnoho nižšiu váhu. Mramorová doska na krb je síce náročnejšia na údržbu a taktiež mierne citlivejšia na poškriabanie, no keďže po nej nebudete chodiť, nemal by byť problém krb udržať, aj s minimom úsilia, vo veľmi dobrom stave.