Kremenné pracovné dosky z Quartzit

Quartzit je krásny prírodný kameň, ktorý sa esteticky veľmi podobá mramoru. Niektorí ľudia si tieto dva materiály často zamieňajú, ale kremenec je odolnejší a pevnejší ako mramor Quartzit vzniká z kremenného pieskovca prirodzeným procesom nazývaným metamorfóza. Kremenný pieskovec je vystavený obrovskému množstvu tepla a tlaku pod zemou. Výsledkom toho sú zrnká kremeňa, ktoré sú spolu tesne zlisované, vďaka čomu je konečný produkt extrémne pevný a odolný.

Quartzit sa dodáva v rôznych odtieňoch a textúrach. Tento kameň sa používa na kuchynské pracovné dosky, obklady do kúpeľní, kuchýň, barových priestorov a iných vonkajších priestorov.

Najlepšia vec na kremenci je, že je neporézny na rozdiel od iných prírodných kameňov a je odolný voči škvrnám a poškriabaniu. Nevyžaduje ani tesnenie ani leštenie, aby jeho povrch zostal bez nežiaducich škvŕn alebo škrabancov. Quartzit je ideálnym stavebným materiálom pre domácnosti alebo kancelárie.  

Dôvody, prečo je Quartzit populárny:

1) Vysoká odolnosť Prírodný kremenec je v porovnaní s inými prírodnými kameňmi odolný. Je dokonca pružnejšia ako žula, ktorá je považovaná za jeden z najpevnejších a najodolnejších povrchov pracovnej dosky. Navyše je menej porézny a má vyššiu hustotu povrchu, vďaka čomu je menej náchylný na zafarbenie a poškriabanie. Ide teda o ideálnu voľbu pre moderné kuchyne.

2) Nízka údržba Ako odolná a neporézna kuchynská doska si Quartzit vyžaduje minimálnu údržbu. Celková podpora potrebná pre tento prírodný kameň je nižšia v porovnaní s inými pracovnými doskami z prírodného kameňa.  

3) Quartzit pripomína mramor Najzrejmejším dôvodom popularity tohto prírodného kameňa je, že pripomína prirodzenú krásu mramoru. Ak nechcete riešiť nedostatky mäkšieho prírodného mramoru, Quartzit je výbornou alternatívou vďaka vyššej pevnosti a odolnosti. Veľkú časť mramoru tvorí vápnik, ktorý reaguje na kyslé látky a poškodzuje povrch. Quatzit však neobsahuje vápnik, čo eliminuje možnosť leptania jeho povrchov kyslými potravinami, ako sú pomaranče, citróny atď.