Morská soľ: Prelieči a zároveň pomôže vašej kráse

Keď si prečítate nejaký recept na prípravu domácej kozmetiky, veľmi často sa medzi ingredienciami nachádza aj morská soľ. Nie je to žiadna náhoda. Ukrýva v sebe totiž veľa minerálov a pomocných látok, ktoré sú mimoriadne prospešné pre vašu pleť.Jej použitie je navyše veľmi jednoduché, takže sa naozaj hodí použiť ju pri každej príležitosti. A aby sme vás presvedčili o jej účinnosti, pripravili sme pre vás zoznam problémov, s ktorými si práve morská soľ veľmi ľahko poradí.Až 26 minerálov.O morskej soli sa často hovorí aj ako o zdravšej verzii oproti tej našej klasickej. Tým hlavným dôvodom je najmä nižší obsah sodíka, ktorý nášmu organizmu až natoľko nevyhovuje. Ďalším dôležitým bodom je aj samotné zloženie. Morská soľ obsahuje veľa vitamínov C a A. Tým pádom sa automaticky stáva veľmi dôležitou zložkou aj pri starostlivosti o pleť. Tieto dva vitamíny ju totiž udržujú v lepšej kondícii, vyzeráte vďaka nim mladšie. K tomu ešte obsahuje aj 26 rôznych minerálov.

Koktejl vytvorený z tohto zloženia je aj podstatnou príčinou, prečo nám tak pomáha pri kožných ochoreniach. Na terapiu morskou soľou výborne reagujú ľudia s ekzémom i psoriázov. Tí, ktorí si nemôžu dopriať každoročnú návštevu prímorskej krajiny, spoliehajú sa aspoň na účinok dovezených produktov s jej súčasťou. Spomedzi minerálov vynikajú horčík, draslík, jód, bróm, vápnik, ale aj zinok a selén, ktoré zlepšujú zároveň kvalitu vlasov a nechtov.

Minerálny píling

Vďaka svojmu zloženiu sa môže použiť taktiež pri detoxikácii organizmu. Postačí vám na to veľmi jednoduchá kúra formou horúceho kúpeľa. Soľ na vás bude pôsobiť hneď dvoma smermi. Z pokožky vám odstráni všetky toxíny a vďaka minerálom ju hĺbkovo očistí. Druhou pomocou je zase vdychovanie výparov, ktoré budú pôsobiť podobne ako pobyt pri mori. Postupne vám uvoľnia dýchacie cesty a budú pôsobiť preventívne pred rôznymi ochoreniami.

Jednoducho použiteľný sprej

Hitom ostatných mesiacov je taktiež sprej, ktorý má v sebe výťažky z morskej soli. V podstate ide o tekutinu, v ktorej je hlavnou zložkou rozpustená soľ a k tomu sú niekedy pridané aj nejaké ďalšie komponenty. Sprej je veľmi obľúbený najmä kvôli jednoduchému používaniu. Morskú soľ si takto môžete kedykoľvek aplikovať na telo, vmasírovať rukami a nechať pôsobiť. Taktiež sa takýmto spôsobom používa aj na vlasy, ktoré vyživuje, podporuje ich rast a sú vďaka nej aj lesklejšie a jemnejšie na dotyk.

Čistí póry

Ďalším využitím tejto vzácnej pomôcky, je jej aplikácia pri problémoch s akné. Morská soľ totiž výborne čistí póry pokožky a nielenže ich zbavuje nečistôt, ale taktiež bojuje proti ich zápalu. Vďaka tomu sa akné nielen potláča, ale aj lieči. Pri pravidelnom používaní sa postupne zbavíte týchto problémov a výskyt vyrážok sa úplne obmedzí.Vyrobiť si môžete pleťové masky s jej súčasťou, pílingy alebo si len jednoducho umývať tvár vodou, v ktorej ste rozpustili jej kryštáliky. Používajte vždy radšej priamo morskú soľ, ktorú len podporte výrobkami s jej prídavkom, aby to na pleť dobre zaúčinkovalo.

Nie je soľ ako soľ

S vašimi problémami vám môže, samozrejme, pomôcť akýkoľvek druh morskej soli. No predsa sa medzi nimi nájdu aj tie účinnejšie, ktoré sú získané zo špeciálnych lokalít. Tie majú totiž v sebe aj ďalšie podporné látky, ktoré pomáhajú pri širšom spektre ochorení a komplikácií s pleťou. Jednou z najznámejších je soľ z Mŕtveho mora, ktorá je vynikajúca pre psoriatikov a ekzematikov.