Žula vo vašej domácnosti

Ľudia používajú žulu už tisíce rokov. Používa sa ako stavebný materiál, rozmerový kameň, architektonický kameň, dekoratívny kameň a používa sa aj na výrobu širokej škály výrobkov.Žula sa používa v budovách, mostoch, dlažbách, pamiatkach a mnohých ďalších exteriérových projektoch. Vnútorné, leštené žulové dosky a dlaždice sa používajú v doskách, dlažbách, schodiskových schodoch a mnohých ďalších konštrukčných prvkoch. Žula je prestížny materiál, ktorý sa používa v projektoch na vytvorenie dojmu elegancie a kvality.Žula je skvelou voľbou pre akúkoľvek súčasnú výstavbu. V súčasnosti architekti a dizajnéri objavili viacero aplikácií pre tento prírodný kameň, tvrdú a kompaktnú vyvrelinu tvorenú kremeňom, živcom a sľudou.Definícia " žuly " sa líši. Geológ by mohol definovať žulu ako hrubozrnné, kremeň - a živca ložiskové magmatické horniny , ktoré sa skladajú výlučne z kryštálov. Avšak v obchode s rozmermi kameňa sa slovo "žula" používa pre akúkoľvek horninu nesúcu živce so vzájomne prepojenými kryštálmi, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby sa dali pozorovať bez použitia oka. Podľa tejto klasifikácie sú horniny ako anorthosite, rula , žula , granodiorit, monzonit, syenit, gabro a iné predávané pod obchodným názvom "žula".Granit, teda prírodná žula, má mnoho výhod, ktoré vo vašej domácnosti nepochybne oceníte. Materiál má dlhú životnosť, je pevný a odolný voči mechanickému poškodenie a dokáže odolávať vysokým teplotám. Preto je vhodný napríklad na výrobu drezov či kuchynských zásten, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tepelných zdrojov. Prírodný granit si môžete vybrať v mnohých farebných variáciách. V našej ponuke nájdete ako svetlý granit s jednoduchými štruktúrami, tak i granit v zelených či červených odtieňoch.

Použite žulu ako pracovnú kuchynskú dosku, zástenu alebo ostrovček

Žulové dosky sú populárne z mnohých dôvodov. Žula je veľmi trvanlivá, silná a atraktívna, čo z nej robí priaznivú voľbu, pokiaľ ide o použitie v domácnosti. Nezáleží na tom, ako používate žulu; určite to bude pôsobivé v akejkoľvek kapacite. Žulové ostrovčeky a pracovné kuchynské dosky sú v takmer každej kuchyni, aj tých, ktoré sú extra veľké alebo extra malé. Žulu tiež môžete dať do moderných a aj tradičných kuchýň, a pretože je k dispozícii toľko farieb, bude zodpovedať takmer všetkým dekorom. Žulové dosky a pracovné dosky ostrovčekov tiež zlepšia vzhľad vášho domova. Ďalším spôsobom, ako používať žula vo vašom dome je použiť ako žula kuchynskú zástenu. Žula je rovnako funkčná ako zástena, ako je pult. Vytvára vynikajúcu bariéru medzi stenou a vodou. Použitie žuly pre pult a aj zástenu zlepšuje vizuálnu kontinuitu, je to veľmi pútavé a jedinečné a šetrí to váš čas a peniaze.

Použite žulu ako pracovnú plochu alebo stôl

Žula je elegantný prírodný kameň a vďaka svojej pevnosti a trvanlivosti je ideálna pre stolové dosky a stolové počítače. Vzhľadom k tomu, že je tak štýlový, je často používaný pre formálne miestnosti, ako je jedáleň, alebo pre formálne kancelárske priestory.

Použite žulu ako krbový obklad

Mnoho ľudí tiež používa žula okolo krbu, konkrétne ako obklad. Tento kameň je v obývacej izbe alebo štúdiu rovnako atraktívny ako v kuchyni alebo kúpeľni. Dobre spracovaný plášť zo žuly je dokonalým vrcholom v týchto izbách a dokáže premeniť aj tie nudné ohniská na majestátne ohnisko, ktoré je ideálne pre zhromažďovanie rodiny a priateľov.

Použite žulu ako dlažbu

Nakoniec môžete žulu použiť ako dlažbu a mnohí ju používajú ako lém okolo svojej terasy, bazéna alebo vonkajšej kuchyne. Vzhľadom k tomu, že žula je taký flexibilný kameň, nie je naozaj žiadny limit, ako môžete použiť žulové dlaždice v okolí vášho domova. Ľudia sú tiež známi tým, že používajú zvyšky žuly na rôzne účely, vrátane rezných dosiek, remesiel a dekorácií. Žula je veľmi vyhľadávaná a do vášho domova vždy pridáva dekoratívny prvok. Ako vidíte, existuje mnoho spôsobov, ako môžete žulu používať a s čistou krásou a pevnou silou tohto kameňa je jedinou hranicou vaša predstavivosť.

Použite žulu ako dlažbu

Nakoniec môžete žulu použiť ako dlažbu a mnohí ju používajú ako lém okolo svojej terasy, bazéna alebo vonkajšej kuchyne. Vzhľadom k tomu, že žula je taký flexibilný kameň, nie je naozaj žiadny limit, ako môžete použiť žulové dlaždice v okolí vášho domova. Ľudia sú tiež známi tým, že používajú zvyšky žuly na rôzne účely, vrátane rezných dosiek, remesiel a dekorácií. Žula je veľmi vyhľadávaná a do vášho domova vždy pridáva dekoratívny prvok. Ako vidíte, existuje mnoho spôsobov, ako môžete žulu používať a s čistou krásou a pevnou silou tohto kameňa je jedinou hranicou vaša predstavivosť.

Žula: 5 dôvodov, prečo je to vaša najlepšia domáca investícia

Žula je skvelou voľbou pre akúkoľvek súčasnú výstavbu. V súčasnosti architekti a dizajnéri objavili viacero aplikácií pre tento prírodný kameň, tvrdú a kompaktnú vyvrelinu tvorenú kremeňom, živcom a sľudou. Tu máte 5 dôvodov, prečo je žula vašou najlepšou investíciou do domácnosti :

1. ŠIROKÝ ROZSAH POVRCHOV

Zafarbený a šumivý vzhľad žuly z neho robí ideálny materiál pre stavbu a dekoráciu . Architekti a dizajnéri sa zaoberajú použitím žuly pre interiérové ​aj exteriérové​projekty, ako aj krajiny. Môžete si vybrať medzi rôznymi povrchovými úpravami, ako je plameň-úprava kameňa pre vonkajšie použitie, kefované-dáva kameňu rustikálny vzhľad, alebo leštené, porézny povrch robí kameň vysoko odolný voči vonkajším vplyvom. Bez ohľadu na to, aký typ žulovej povrchovej úpravy si vyberiete pre svoj dom, prehodnotí váš majetok.

2. MODERNÝ POHĽAD

Nové konštrukcie využívajú žulu pre exteriéry (fasádne obklady, príjazdové cesty, bazény, verejné záhrady) a interiéry (kúpeľne, dosky, kuchyne, obývačky). Povrchová úprava poskytuje široký výber estetického vzhľadu. Farby, textúry a schémy sú ideálne pre všetky druhy dekoratívnych použití, ktoré vytvárajú štýlový dizajn. Elegantná a sofistikovaná žula prináša do každého moderného projektu ľahkosť a žiarivosť .

3. OBHÁJITEĽNÝ VÝBER

Ako prírodný produkt je žula neodmysliteľne zemitá a udržateľná . Tento kameň ponúka environmentálne atribúty vrátane trvalého životného cyklu, životnosti, jednoduchej starostlivosti a recyklovateľnosti. Transformácia tejto suroviny vyžaduje menej energie a možnosť opätovného použitia. Výrobok je narezaný a dokončený v továrni a nakoniec je inštalovaný v projekte, minimalizuje odpad a pracuje ekologicky šetrným spôsobom.

4. ODOLNOSŤ A TVRDOSŤOkrem prírodnej krásy je žula prirodzene odolná voči vlhkosti, poškriabaniu a teplu. Tento prírodný kameň môže zostať nezmenený po celé desaťročia. Kombinácia kremeňa, živice a sľudy je zodpovedná za tepelnú odolnosť. Ak napríklad vyberiete horúcu panvicu z rúry, môžete ju umiestniť priamo na povrch pracovnej dosky bez poškodenia.

5. VŠETKO JE KĽÚČ

Posledným dôvodom, prečo je žula veľkou investíciou pre váš domov, je všestrannosť . Všetky dosky môžu byť vyrobené v malých formátoch, takže je rýchla a jednoduchá montáž. Nezáleží na tom, aký vzor si vyberiete, môže byť prispôsobený akejkoľvek miestnosti vo vašej domácnosti. To dáva vášmu domu akúsi eleganciu, ktorú žiadny iný dom nemôže ponúknuť. Ušetríte peniaze a zlepšite kvalitu vášho domu so žulovými doskami, dlažbou alebo dlaždicami. Budete radi, že ste investovali.